Jesteś tutaj:
  2. O placówce

O placówce

Charakterystyka przedszkola

Nasze przedszkole istnieje od 1973 r. bardzo aktywnie uczestniczy w życiu naszego miasta. Poprzez udział w konkursach, imprezach i uroczystościach ma na swym koncie wiele osiągnięć i wyróżnień.

Od 2001 r. nosimy imię sympatycznego misia Kubusia Puchatka, którego postać jest bardzo dobrze znana i bliska dzieciom. Poprzez bajkowy świat jego przygód dzieci poznają zalety i wartość przyjaźni, a także uczą się żyć w zgodzie z przyrodą. Nasza placówka posiada bogaty kalendarz imprez i uroczystości, a indywidualne umiejętności i talenty dzieci rozwijane są w trakcie atrakcyjnych zajęć.

Rodzice są naszymi partnerami.

W przedszkolu panuje domowa atmosfera, która pozwala zarówno rodzicom jak i dzieciom czuć się dobrze i bezpiecznie, a przede wszystkim czuć się współgospodarzami.

Widok naszego przedszkola od ulicy Mickiewicza

Otoczenie przedszkola

Nasze przedszkole otoczone jest dużym i pięknym ogrodem, w którym jest duża różnorodność drzew, krzewów i kwiatów oraz sprzęt do zabaw ruchowych i sportowych. Nasze ciągłe działania sprawiają, że ogród jest coraz bogatszy i piękniejszy.

Ogród stwarza możliwość do prowadzenia różnorodnej działalności dzieci: zabaw ruchowych, ćwiczeń gimnastycznych, obserwacji przyrodniczych, zabaw badawczych i doświadczeń. Nauczycielki organizują w ogrodzie przedszkolnym ciekawe i atrakcyjne sytuacje edukacyjne, spotkania integracyjne z rodzicami, uroczystości i imprezy.

Tradycje przedszkola:

Przedszkole posiada własne tradycje, co podkreśla odrębność i specyfikę naszej placówki.

•                         Przedszkole ma swoje imię, logo, stronę internetową, oraz kalendarz imprez i wydarzeń:

• Pasowanie na przyjaciół Kubusia Puchatka

• Dzień kota

• Tłusty czwartek

• Dzień Świętego Patryka

Pragniemy, aby nasze przedszkole różniło się od innych, gdyż jest miejscem zaczarowanym, tęczowym, które sprzyja poczuciu bezpieczeństwa, rozwojowi zainteresowań i uzdolnień dzieci, oraz wzmocnieniu poczucia własnej wartości. Uczy dzieci bycia aktywnym, twórczym, pogodnym i szczęśliwym.

Dzieci są kreatywne, potrafią wypowiadać własne zdanie i rozwijają umiejętności ułatwiające im osiąganie sukcesów w przedszkolu i szkole.

Naszym marzeniem jest, aby dzieci bez widocznego wysiłku, bez dużego stresu, oraz bez płaczu osiągały granice, które będą nas zdumiewały. Dzieci są optymistami.

Chcemy, żeby nasze dzieci miały coś więcej niż tylko zdrowe ciało, żeby ich życie przepełnione było miłością, żeby miały przyjaciół, dokonywały szlachetnych czynów, były chętne do nauki i stawiały czoło wyzwaniom. Chcemy, żeby były dumne ze swych osiągnięć, rosły z wiarą w przyszłość, z umiłowaniem przygody i poczuciem sprawiedliwości i żeby miały dość odwagi, aby postępować zgodnie z tym poczuciem. Chcemy, żeby nie załamywały się w obliczu porażek i niepowodzeń, które niesie ze sobą dorastanie. A kiedy nadejdzie odpowiedni czas, by stały się dobrymi rodzicami.(…)

1. Jesteśmy placówką bezpieczną, przyjazną dzieciom, rodzicom i pracownikom, otwartą na ich potrzeby.

2. Nasza praca ukierunkowana jest na dziecko, jego potrzeby i wszechstronny rozwój osobowości.

3. Umożliwiamy wyrównywanie szans edukacyjnych wszystkim dzieciom i przygotowujemy je do podjęcia nauki w szkole.

4. Sprawiamy, że każde dziecko czuje się kochane i szczęśliwe.

5. Dajemy dziecku możliwość kreatywnego myślenia, działania, zdobywania wiedzy i umiejętności.

6. Wspomagamy dzieci w przekroczeniu progu przedszkola poprzez zabawy i zajęcia adaptacyjne organizowane przed rozpoczęciem roku szkolnego.

7. Oferty edukacyjne stwarzają warunki do twórczości, rozwijania umiejętności i kształtowania samodzielności oraz wartości moralnych.

8. W procesie edukacyjnym wzmacniamy treści ekologiczne i artystyczne.

9. Umożliwiamy dzieciom podtrzymywanie poczucia tożsamości narodowej, etnicznej, językowej i religijnej.

10.Promujemy nasze osiągnięcia w środowisku lokalnym.

11.Wszyscy przestrzegamy praw dziecka, dbamy o dobrą atmosferę

sprzyjającą akceptacji każdego dziecka.

12.Wszyscy dbamy o tradycje naszego przedszkola związane

z patronem – Kubusiem Puchatkiem i profilem przedszkola -